Šutry 2022

Vážení členové ČBA,

 

Šutry 2022 jsou již minulostí, na kterou ale budeme dlouho v dobrém vzpomínat.

Realizačnímu týmu majitele Bonsai muzea Isabelia Josefa Valucha, který byl koordinován Michalem Fojtou, se opět povedlo výborné dílo, jak z pohledu kvality exponátů, tak i celkovým zvládnutím náporu návštěvníků a organizace celé akce. Hlavní atrakcí této události bylo, kromě samotné výstavy, také vystoupení korejských mistrů na demonstraci tvarování poměrně složitého vícekmene borovice lesní, kterou zvládli s bravurou a přehledem. Korejský tým vedl , jak se již stalo tradicí, pan Sae Won Kim , členy pak byli Kim Seok Ju a Jo Myeong Gi. Návštěvníci museli být spokojeni s nabídkou odborného programu - o péči o malé bonsaje přednášel Michal Budík- , demonstrací tvarování, ale také s péčí o pohodu tělesnou ve formě pestré nabídky občerstvení. V neděli proběhl uzavřený workshop pro členy ČBA, který skvěle vedli všichni tři uvedení korejští mistři.

Výstava 50 výborně připravených bonsají oslovila návštěvníky kvalitou exponátů i estetikou rozmístění. Zastoupení zde měli pěstitelé z Čech, Slovenska a Maďarska. ČBA reprezentovalo 6 vystavujících členů , z toho byli 3 členové výboru ČBA. Potěšilo nás, že nominaci na strom výstavy a pak také cenu Světové bonsai federace obdržela krásná polokaskáda Juniperus sabina Jirky Nováka. 

Na skvostném Gala večeru byly ohodnoceni tito vystavovatelé :

Jan Novotný - strom výstavy , Josef Pánik, Juraj Szabo, Robert Guzej, Jiří Novák, Juraj Hanzen, Sandor Papp, Richard Lenár, Miroslav Šulák, Michal Zbončák, René Lempel

Stanislav Kalců - Strom členů ČBA.

Nedělního workshopu se aktivně zúčastnilo 9 členů ČBA. Oni i přihlížejí byli nadšeni přístupem korejských mistrů a odnesli si precizně ošetřené stromy, se kterými se určitě v budoucnosti setkáme na našich akcích a výstavách.

Gratuluji organizačního týmu Isabelia k bezchybné organizaci a k celkovému úspěchu Šutrů 2022. Těším se na další ročník v příštím roce.

Děkuji členům naší asociace za aktivní účast a věřím, že v roce 2023 budeme zastoupeni ještě v hojnějším počtu.

 

Jen připomínám, že následující akcí ČBA bude Novoroční setkání členů ČBA dne 4.2.2023 v BC Libčany.

 

Ivan Macháček

prezident ČBA

Hlavní obrázek článku
O autorovi

Lukáš Nehyba

Zjistit více