Česká bonsajová asociace se ujímá organizace Kongresu EBA 2023.

Vážení členové ČBA, přátelé bonsají,

 

včera jsme byli oficiálně požádáni výborem EBA převzít organizační záštitu nad konáním Kongresu EBA 2023. Důvodem je m.j. odřeknutí organizátorství Španělskou asociací.

Důsledkem krátkého poskytnutého času na přípravu tak velké a významné akce je, že ČBA přiřadí redukovaný program EBA 2023 k programu ČBA 2023, který se bude konat ve dnech 20.-23.4. 2023 v Olomouci. V praxi to bude znamenat, že navíc zorganizujeme Soutěž nových talentů EBA 2023 ( ČBA bude reprezentována panem Vláďou Boudným), proběhnou tady všechny schůze a shromáždění výboru a delegátů EBA, delegáti a NTC reprezentanti přivezou exponáty na redukovanou výstavu EBA, snad se dočkáme i zahraničních mistrů tvarování, kteří vystoupí na demonstracích v rámci programu. Výbor ČBA společně s výstavištěm Flora Olomouc začne na organizaci pracovat již v průběhu příštích dnů.

Počítám, že některé z Vás oslovíme s žádostí o aktivní spolupráci a věřím, že budeme vyslyšeni. Bude to jedinečná možnost kontaktu s bonsajovou Evropou.

Věřím taky, že naše tradiční Národní výstava ČBA bude obsazena kvalitně připravenými exponáty , což z důvodu brzkého termínu konání bude jistě vyžadovat zvýšené úsilí. Jsem si ale jistý, že to společně dokážeme.

O průběhu příprav budete včas informováni.

Těšíme se taky na viděnou v BC Libčany v rámci Novoročního setkání členů ČBA dne 4.2.2023, kde si o stavu příprav řekneme více.

 

Zdraví

Ivan Macháček a výbor ČBA

 

Hlavní obrázek článku
O autorovi

Lukáš Nehyba

Zjistit více

Fotografie k článku